Władze i rząd

Władze i rząd

Władze i rząd

Władze i rząd

Zawartość

Rząd

Demokratyczna burmistrz Nowego Miasta z kontrolowaną przez korporację radą miejską. Popularne głosy oddawane są przez dataterm, przy użyciu oprogramowania rejestracyjnego IdentiCard. Rada miejska składa się z domu przedstawicieli wybranych przez dziesięć największych korporacji obecnych w Night City. Miejsce to działa jako miasto-państwo, suwerenny kraj oddzielony od reszty USA, jego granice są patrolowane przez policję Arasaka.

Burmistrzowie

Mbole Ebunike, wcześniej znany jako Judson Freeman, to postać występująca w książce Cyberpunk 2020. Mbole Ebunike jest burmistrzem Night City w roku 2020, wcześniej znanym jako Judson Freeman, zmienił nazwisko, aby odzwierciedlić zmianę w polityce. Kiedy w 2012 roku został wybrany na urząd na swoją pierwszą kadencję, był marionetką korporacji i działał zgodnie z ich wolą, jednak podczas drugiej kadencji wyrzekł się swoich korporacyjnych marionetkowych mistrzów i mocno zaangażował się w panneafrykańską partię polityczną. , stąd jego zmiana nazwiska. Jest bardzo niepopularny zarówno wśród korporacji, jak i opinii publicznej Night City i zwykle spędza większość czasu poza biurem, pozostawiając codzienne operacje swojemu zastępcy burmistrza, Garvenowi Haakensenowi.

Garven jest zastępcą burmistrza Night City pod przewodnictwem burmistrza Mbole Ebunike. Garven jest sprytnym operatorem i ma oczy na fotelu burmistrza. W przeciwieństwie do obecnego burmistrza zawsze pracuje w swoim biurze, ale co ważniejsze, jest więcej niż chętny do naginania się do woli korporacji. Ma wiele kontaktów zarówno w korporacjach, jak iw przestępczym półświatku, i ukrywał to wszystko przed burmistrzem.

W 2060 roku Lucjusz Rhyne został wybrany radnym do rady miejskiej Night City. Rada była i nadal jest notorycznie skorumpowana. Rhyne był tym, który przekonał Arasakę do pomocy Night City w wojnie zjednoczeniowej. W pewnym momencie przed 2077 rokiem Rhyne został wybrany na burmistrza Night City. Do 2077 roku prowadzi kampanię na rzecz reelekcji. Jego biuro znajduje się w Glen w dzielnicy Heywood.

Dataterm

Dataterm, to rodzaj terminala komputerowego. Utworzone w latach dwudziestych XX wieku Dataterms to moduły przy krawężniku i terminale komputerowe montowane w bardzo wytrzymałych betonowych słupach, zapewniające dostęp do wszelkiego rodzaju informacji publicznych. Służą również jako połączenia portu cyberdostępu do sieci (the Net).

Do 2045 r. Ilość obecności Data Term została zmniejszona do 30% ulic miast w USA, ale zachowują one swoje funkcje, mimo że Sieć została prawie całkowicie zniszczona. Jednak Warunki dotyczące danych zostały zdewastowane w celu przejęcia CredChips i innych alternatywnych form płatności w celu uzyskania dostępu. W związku z tym nadal działają jako publiczne terminale dostępu, dostawcy Screamsheets i interfejsów Net, ale służą również jako budki telefoniczne, tablice wiadomości i punkty dostępu PopMedia.

Night City jest ekscytującym miejscem do podróży z tętniącym życiem, szczególnie popularnym wśród ludzi zamożnych. Działa jako w pełni nieżelazne państwo-miasto z własną korporacją Arasaka, która pełni całkowitą kontrolę. Słynne na całym świecie hasło opisujące Night City to ""Miasto na krawędzi jutra".

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Cyberpunk 2077 - rozgrywka, night city, gangi, samochody, multiplayer, V i rozwój postaci