Sektory biznesowe i korporacje

Sektory biznesowe i korporacje

Sektory biznesowe i korporacje

Sektory biznesowe i korporacje

Zawartość

Centrum korporacyjne sektora B2

Sektory biznesowe Night City obejmują przemysł wytwórczy, handel międzynarodowy, usługi informacyjne, technologie elektroniczne, usługi bezpieczeństwa i tak dalej. Podczas gdy miasta takie jak Tokio, Nowy Jork czy Singapur zostały opanowane przez korporacje w 2000 roku, Night City jest jedynym miastem na świecie zbudowanym przez korporacje. Do budowy miasta przyczyniły się jedne z największych megakorporacji na świecie, a wiele z nich znajduje się w Centrum Korporacyjnym.

Jak każda nowoczesna metropolia, Night City jest w ciągłym ruchu. Przez lata większość dzielnic przechodzi przez kręty cykl, na przemian zmieniający się w modę i ruinę. Ale jeden jest wyjątkiem. To wszystko to zadbane place i rzeźbiona architektura. Na chodnikach nie ma pęknięć, latarnie zawsze działają, a w pobliżu zawsze jest policjant, jeśli go potrzebujesz, chociaż może nie pobierać pensji z ratusza. Z tych szerokich, uporządkowanych ulic wznoszą się drapacze chmur, wzniosłe i pogodne nad chaosem, który panuje na większości parteru miejskiego, wbijając sztylet przez szary smog powyżej.

Mechanika gry Cyberpunk 2077

Znani mieszkańcy

Yoru Tomobiki

nadzoruje kontrakty bezpieczeństwa Korporacji Arasaka w obszarze Night City. Ponieważ jest osobiście odpowiedzialny za powodzenie i utrzymanie tych kontraktów, Tomobiki dokłada wszelkich starań, aby żołnierze i sprzęt w jego instalacjach były zawsze w najlepszej formie. Regularnie przeprowadza inspekcje z zaskoczenia i bezlitośnie ćwiczy swoich ludzi. Każdy żołnierz przyłapany na nygustwie jest zwalniany. Fanatyzm Tomobiki rozciąga się na wendety. Kiedy bezpieczeństwo zostaje naruszone w miejscu chronionym kontraktem Arasaka pod jego dowództwem. Tomobiki często zbiera drużynę czarnych operacji i osobiście poprowadzi ją na misję znalezienia i zabicia przestępców. Jest w tym całkiem niezły, ponieważ kieruje również czarnymi operacjami Night City w Korporacji Arasaka. Niebezpieczny człowiek, z którego można zrobić sobie wroga.

Dr. Jasmine Lai Ket

genialna studentka z niespokojnej części świata, Lin "Jasmine" Lai Ket uciekła z ogarniętej wojną południowo-wschodniej Azji i swojej rodzinnej Tajlandii do Niemiec, gdzie studiowała inżynierię komputerową i kognitywistykę komputerową. W wieku 26 lat Lai Ket uzyskała tytuł doktora i została uznana za jedną z najjaśniejszych młodych gwiazd na świecie w dziedzinie inżynierii sztucznej inteligencji. EBM złapała ją, gdy wkroczyła na rynek, oferując jej nieograniczone fundusze i zasoby oraz swobodę w prowadzeniu swoich badań w dowolny sposób ... pod warunkiem, że wszystkie jej badania i rozwój pozostaną własnością EBM. Lai Ket się zgodziła i od tamtej pory pracuje w swoich laboratoriach w Night City EBM Tower, dokonując kilku przełomowych zmian. Umiejętności Jasmine Lai Ket wzbudziły zazdrość kilku innych korporacji, a w ciągu kilku lat pracy w EBM podjęto na niej nie mniej niż osiem prób ekstrakcji. Oprócz tego, że jest niezwykle inteligentna, Jasmine jest również niezwykle piękna i istnieje ryzyko, że niektóre próby ekstrakcji były motywowane czymś więcej niż tylko jej potencjałem badawczym. W rezultacie znajduje się pod dyskretną całodobową strażą trzech rotujących drużyn komandosów EBM.

William Joseph Brentwood

to sympatyczny dyrektor zarządzający biurem Petrochem's Night City z siedzibą w Dallas ... przędzarz dobrych historii i opowieści o awanturniczej młodzieży z Teksasu. Za tak znaną, darmową zewnętrzną powierzchnią kryje się bezwzględny, ambitny dyrektor, który nie dba o to, kogo ścina w drodze na szczyt, o ile nie szkodzi swojemu wizerunkowi publicznemu. Mówi się, że Brentwood ma palce w wielu ciastach, w tym w polityce lokalnej i krajowej. Jego styl życia nie jest obcy do skandalu. Jest ulubionym celem szantażystów i reporterów śledczych, ale wiele osób próbujących go zmusić lub ujawnić jego bardziej podejrzaną stronę, znalazło się twarzą w dół w porcie lub całkowicie zniknęło.

Michiko Arasaka

Michiko Arasaka to najmłodsza córka Kei Arasaki. Jest szefem Frakcji Księżniczek Korporacji Arasaka. Została obywatelką USA i sojusznikiem rządu USA. W czasie gdy wychodzi na miasto, jest eskortowana przez ochroniarza Kenichi Zaburo.

Fiona Hayes

tam, gdzie znajdzie się skandal, korupcję można być całkiem pewnym, że będzie gwiazda Net 54, Fiona Hayes. Ma w zwyczaju pojawiać się tam, gdzie jest zdecydowanie niechciana, zwykle w towarzystwie starannie dobranej, doświadczonej ekipy filmowej i zestawu trudnych pytań. Jej dochodzenia ujawniły przestępstwa polityczne i korporacyjne, skandale i spiski. Wiele niegdyś potężnych osób żyje w więzieniu lub na emeryturze, z powodu śledztwa Fiony Hayes. Naturalnie, dziennikarskie wyczyny Fiony uczyniły ją naznaczoną kobietą i czasami żyje jak uciekinier przez miesiące, aby uniknąć zamachu na cele jej śledztwa. Pojawi się dopiero wtedy, gdy jej raport będzie kompletny, a dowody solidne, co pozwoli jej założyć ekipę filmową w miłym i publicznym miejscu. Nawet jeśli jedyną odpowiedzią jest „brak komentarza”, raport, który rejestruje, zwykle wystarcza, aby doprowadzić sprawy do końca. Jej obecnym celem jest Billy Joe Brentwood i nie sądzę, że on o tym nie wie.

Yamiko Kuramoto

starzejąca się, zamożna wdowa córka rodziny Kuramoto prowadzi Kuramoto Galleries of Night City.

Willie Maxwell

jest korporacyjnym „niewolnikiem płacowym”, który jest również jednym z najlepszych netrunnerów w mieście. Pracuje dla korporacji, aby uzyskać czas netto. Jeśli się skontaktujesz, pomoże, o ile obecny projekt jest „legalny”.

Clive Richards

pracuje dla firmy z limuzynami. W tylnej części swojego samochodu miał wielu pasażerów o dużej mocy i słyszał więcej niż tylko sporą część plotek

Lisa Parker

jest jedną z wielu "kurierów cateringu" w Centrum Korporacyjnym, która zarabia na życie dostarczając obiady pracownikom korporacji, zbyt zajęta, by wyjść na ulicę. Mając swój dowód osobisty, może ominąć ochronę holu dowolnego korpusu, który „subskrybuje” jej usługi.

Mina Steward

jest sekretarką w jednej z dużych korporacji. Śpi też ze swoim szefem; dyrektor wykonawczy V.P. Jeśli wycieknie jakaś informacja(wybór Refs), a on się dowie, będzie potrzebować ochrony.

Cyberpunk 2077 map Night City Districts and Metro System

Korporacje

Korporacje (Megakorporacje lub MegaCorps) to gigantyczne, międzynarodowe firmy, które dominują w krajobrazie Cyberpunka. Mogą to być zarówno zwykłe korporacje medialne, jak i światowe firmy zajmujące się bezpieczeństwem, jedyne, o czym musisz pamiętać, to to, że zabiją każdego, kto stanie im na drodze. Korporacje na tym świecie są często postrzegane jako niezależne narody, które wykorzystują swoją moc do zmiany otaczającego ich świata.

W świecie Cyberpunka korporacje są jedną z najważniejszych rzeczy w życiu codziennym. Podobnie jak prawdziwe korporacje XXI wieku, są to światowe konglomeraty, które działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, kupując, sprzedając lub świadcząc usługi wielu osobom na całym świecie. Korporacje i ich członkowie dążą do władzy i wpływów za pomocą wszelkich niezbędnych środków. Kultura biznesowa „bezwzględnej” nie jest już metaforą, ponieważ szantaż, wymuszenia, przekupstwo, porwania, szpiegostwo i zabójstwa stały się powszechne w świecie białych kołnierzyków. Małe korporacje zazwyczaj działają ponad prawo, podczas gdy korporacje odnoszące naprawdę sukcesy to prawo.

W mrocznym i niebezpiecznym świecie Cyberpunka korporacje działają bardziej jak małe narody niż firmy. Dyrektorzy generalni są bardziej jak monarchowie, którzy utrzymują władzę tak długo, jak mogą i wykorzystują firmę do wykonywania swoich poleceń. Skandale są odrzucane na bok, a kula szybko radzi sobie z chwytami za władzę. Młodsi członkowie muszą cały czas uważać na swoje plecy, pracownicy niższego szczebla tylko drażnią szansę na swoją pracę, a pracownicy wyższego szczebla chcą trzymać się swoich z zabójczą siłą.

Struktura korporacji

Struktura władzy korporacji jest zwykle tak skonfigurowana, że ​​dyrektor generalny lub prezes znajduje się na szczycie "łańcucha pokarmowego". Pod nimi jest morze kadry kierowniczej średniego i wysokiego szczebla, walczących o szansę awansu. Młodsze kadry kierownicze to tak zwani yuppie, którzy mają więcej pieniędzy niż rozsądku, zazwyczaj prowadzą mniejsze projekty, takie jak wyłudzenie mniejszego rywala lub szpiegostwo korporacyjne. Nad nimi są menedżerowie, którzy nadzorują cały dział. Tutaj zaczynają się główne walki w korporacjach, a brudne sztuczki, nepotyzm i nieuczciwość są głównym czynnikiem wpływającym na awans na wyższy poziom. Na tym poziomie widać wiceprezesów, których rola polega głównie na codziennym prowadzeniu firmy. Ponad nimi znajduje się kierownictwo wyższego szczebla, dyrektor generalny, dyrektor operacyjny, dyrektor finansowy, itp. Założyciele, właściciele, główni interesariusze czasami stanowią ten szczebel firmy, ale jest bardziej prawdopodobne, że są oni obecni w zarządzie. To są ci z prawdziwą mocą i zawsze podróżują w ciężkiej, uzbrojonej obecności.

Historia korporacji

Burmistrzowie i gubernatorzy marionetek zostali wybrani na urzędy, a lokalne prawa zostały utworzone na korzyść korporacji. Miasta takie jak San Diego, Filadelfia, Belfast, Singapur, Hiroszima i Jokohama są nadzorowane przez Korporację Arasaka, nie przyjmują pieniędzy za swoje honorarium, ale raczej wpływy i władzę w tych miastach. W przypadku Night City całe miasto było finansowane przez korporacje, aby mogły one mieć kawałek ziemi, którą mogli nazwać własnym, i działać bezkarnie, rozpoczęła się późniejsza masowa prywatyzacja tego, co było przedsiębiorstwem publicznym w tych miastach bezsilne, żeby to zatrzymać. Miejsce takie jak Night City jest całkowicie pod kontrolą Arasaki, ponieważ wykorzystali to na swoją korzyść. Korporacje pragnące władzy, zasobów i kapitału nie poprzestały na prostych operacjach specjalnych wykonywanych przez tajnych agentów. Korporacje będą finansować wojny na pełną skalę przeciwko sobie, aby osiągnąć swoje ambitne cele.

Rozwój nowych technologii i sytuacja na świecie w latach dziewięćdziesiątych sprawiły, że okres po katastrofie był kluczowym czasem dla rozwoju nowych firm. Kapitał wysokiego ryzyka był rzadki w następstwie wstrząsów gospodarczych, ale wokół było wystarczająco dużo inwestorów, którzy przetrwali upadek, a nawet wykorzystali go na swoją korzyść, aby wpompować fundusze w kilka obiecujących, nowo powstających gałęzi przemysłu, takich jak cybertechnologia, biotechnologia, niezależne kontrakty wojskowe, sztucznej inteligencji i technologii sieciowych i tak dalej. Ogólne zamieszanie gospodarcze lat 1994-2016 nasiliło się, gdy te nowe firmy połączyły się i próbowały ustanowić przyczółki i zająć swoje roszczenia w nowym porządku świata.

Rodzaje korporacji

MediaCorps - media i wiadomości

„MediaCorps” to gigantyczne konglomeraty, które kontrolują fale radiowe na całym świecie. Składają się z tysięcy nadawców wiadomości, studiów rozrywkowych i wydawców. Zapewniają, że tylko właściwe wiadomości trafiają na antenę. Wielu analityków podejrzewa, że niektóre z większych „MediaCorps” mają głębokie powiązania z rządami na całym świecie, a jeśli nie, to tylko kwestia czasu, zanim to zrobią.

AgriCorps - rolnictwo

Wiele „AgriCorps” zaczęło się od mniejszych gospodarstw rodzinnych, które mogły posiadać kilka akrów ziemi uprawnej, niezbyt imponującą liczbę zwierząt gospodarskich i maszyn na skraju upadku. Po załamaniu się rynku światowego i upadku Stanów Zjednoczonych, wielu „AgriCorps” założyło warsztaty, ogromne połacie ziemi zostały dotknięte suszą a rodzinne gospodarstwo prawie się skończyło. Wszystko to wydarzyło się w czasie, gdy uprawy luzem były potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Niektóre z większych gospodarstw przetrwały upadek i zdołały wykupić wiele żyznych ziem. Do 2020 roku 65% gruntów uprawnych w USA należało do korporacji, z których wiele produkuje CHOOH2, biopaliwo przyszłości.

ManuCorps - produkcja

W najmniejszym stopniu upadek dotknął „ManuCorps”. Dopóki istnieje kapitalizm, przemysł wytwórczy będzie miał się dobrze. Produkty „ManuCorp” obejmują aerodyn, pojazdy, broń i uzbrojenie, zabawki dla dzieci, komputery, VR i AR, cybernetykę, roboty i wiele innych. Gigant bezpieczeństwa, Arasaka, rozpoczął działalność w ciężkiej produkcji pod koniec XIX wieku, a nawet w 2020 roku utrzymał swoją działalność produkcyjną i potajemnie posiadał wiele innych małych firm.

CyberCorps - przetwarzanie danych

„CyberCorps” są niezbędne we współczesnym życiu w świecie cyberpunka, ponieważ prawie wszystko kręci się wokół jakiegoś komputera. Wraz z dostępnością bardziej zaawansowanych technologii, a także pojawieniem się Sieci, korporacje technologiczne ugruntowały swoje miejsce w nowoczesnym społeczeństwie. Słynny haker Rache Bartmoss opublikował dwa katalogi oprogramowania i sprzętu do użytku w świecie Cyberpunk.

BioCorps - szczepy

Podobnie jak w świecie komputerów, ulepszenia mechaniczne lub biologiczne znajdują się w czołówce świata Cyberpunk, a korporacje, które pomagają rozwijać tę dziedzinę, znane są jako „BioCorps”, produkując i rozwijając wszystko, od technologii Bioware, Cyberware, Nanotech i Biosculpting po Uprawy GMO, biopaliwa, hodowle komórek oraz narządy i tkanki z probówek.

ArmaCorps - siły zbrojne

„ArmaCorps” kwitną w niezwykle niebezpiecznym świecie Cyberpunka, szerzy się przestępczość, nowoczesne siły policyjne są nieskuteczne, a firmy ochroniarskie są równie zabójcze i dobrze zorganizowane, jak armia danego kraju. Dawno minęły czasy policjanta, który patroluje centrum handlowe w poszukiwaniu nieletnich punków, teraz zespół ochrony jest spójną jednostką, rozmieszczającą mały arsenał i chętnym do strzelania jako pierwszego i zadawania pytań później. Stroje najemników stały się znacznie bardziej rozpowszechnione, a wiele z nich jest dobrze finansowanych i kierowanych przez szanowanych weteranów wojennych.

ServiceCorps - usługi

W świecie Cyberpunk istnieje wiele korporacji, które będą pracować dla Ciebie, klienta, zamiast produkować lub opracowywać nowe produkty.

BankCorps - bankowość, waluty

Pieniądze to wszystko w świecie Cyberpunk. Banki znacznie się rozrosły, obiecując ochronę pieniędzy swoich klimatów. Eurodolary są najpopularniejszą dostępną walutą, istnieje jednak inna waluta: nowy jen. Często banki te mają prywatne armie lub są wynajmowane do usług ochroniarskich innych korporacji.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Cyberpunk 2077 - rozgrywka, night city, gangi, samochody, multiplayer, V i rozwój postaci