Historia miasta

Historia miasta

Historia miasta

Historia miasta

Zawartość

Historia miasta Night City... to miasto w Północnej Kalifornii. Znajduję się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Populacja liczy około sześciu milionów mieszkańców w wielu gminach i jest to najbardziej zaludnione miasto w Kalifornii. W drapaczach chmur w Night City mieszka ponad milion mieszkańców. Do 2077 roku uznano miasto za najgorsze do życia w Ameryce. Jest to główne miasto w którym toczą się fabuły książek Cyberpunk 2013, 2020, V 3.0 oraz w grze Cyberpunk 2077.

Społeczność pierwotnie utworzył Richard Night w 1994 roku. Została założona na czele Del Colorado Bay. Night City leży nad Oceanem Spokojnym. Uznawane jest za nowoczesną metropolię ze społecznością wielokulturową. W XXI wieku w całości opanowaną przez korporację, korupcję, przestępczość zorganizowaną i wszechobecną agresją ze strony gangów i mafii.

Nigdy nikt nie opuszcza Night City. Chyba, że w worku na zwłoki.

Bes Isis, Cyberpunk 2020

Night City jest ekscytującym miejscem do podróży z tętniącym życiem, szczególnie popularnym wśród ludzi zamożnych. Działa jako w pełni nieżelazne państwo-miasto z własną korporacją Arasaka, która pełni całkowitą kontrolę. Słynne na całym świecie hasło opisujące Night City to ""Miasto na krawędzi jutra".

Richard Night i upadek miasta

Night City było pomysłem biznesmena Richarda Nighta , który był niezadowolony ze swoich doświadczeń w zarządzaniu korporacyjnymi projektami budowlanymi w ramach swojej firmy Halsey, Ferris and Night. To doprowadziło go do zerwania i założenia własnej firmy Night International, której ostatecznym celem było stworzenie idealnego miasta.

Położone w zatoce Del Coronado miasto miało pierwotnie nazywać się Coronado City, a Richard Night wyobrażał sobie je jako utopię, jako standard nowoczesnych miast w cału kraju. Przed upadkiem wiele korporacji zastanawiało się również nad stworzeniem przestrzeni, w której nie ma przestępczości i biedy, a także praw, które utrudniały ich nieetyczną niekiedy pracę. Do 1992 r. mega korporacje Arasaka, EBM i Petrochem zainwestowały dużo w Coronado City. Night kupił od Petrochem wiele praw, a także duże połacie ziemi otaczające zatokę Del Coronado, aby zabezpieczyć teren pod nowe miasto. W 1993 r. Budowa miasta była już zaawansowana, a zatoka została pogłębiona, a górny półwysep został przedłużony. Obecni mieszkańcy Del Coronado zostali przeniesieni do nowego obszaru znanego jako Stare Śródmieście, a centralne centrum miasta, gdzie miały siedzibę korporacje, miało stanowić nowe centrum miasta.

Historia miasta Night City
Richard Night

Gdy budowa Coronado City była już w toku, Night International zastosowało wiele innowacyjnych stylów i technik budowlanych. Spowodowało to wykluczenie wielu „starych” firm, w tym Halsey, Ferris i Skiv. Przez pierwsze cztery lata budowy codziennie coś zagrażało życiu Richarda. Night będąc bardzo pewnym siebie i dumnym biznesmenem, odrzucał groźby tak łatwo, jak się pojawiały. Kiedy zagrożenia wzrosły do ​​poziomu sabotażu i śmierci, wykonał kilka telefonów do swoich sojuszników z Korporacji, którzy mieli doświadczenie w radzeniu sobie z takimi rzeczami.

Jednak pomimo jego wpływów i obietnic sojuszników, że sobie z tym poradzą, szczęście Riczarda Night w końcu się skończyło. 20 września 1998 został znaleziony martwy w swoim apartamencie na najwyższym piętrze nowo wybudowanej wieży Parkview. Detektywi znaleźli jego ciało z raną od kuli. Nigdy nie znaleziono jego zabójcy. Aby uczcić jego pamięć, nowo mianowana Rada Miejska oficjalnie zmieniła nazwę Coronado City na Night City.

Następnych siedem lat było chaotycznych, ponieważ władze rywalizowały o kontrolę nad miastem. Korporacje kontrolowały rząd obywatelski i Centrum Korporacyjne; Mafia kontrolowała prawie wszystkie biznesy związane z usługami. Miejska policja, zmuszona kłaniać się zarówno mafii, jak i interesom korporacji, stała się całkowicie nieskuteczna. W tym czasie gangi, wspierane przez sponsorów mafijnych i korporacyjnych, osiedliły się na pozostałych przedmieściach starego miasta; jedyny obszar, który nigdy nie miał szansy zostać dodany do planu urbanistycznego Night City. Rezultatem stała się niesławna strefa bojowa współczesności, z gangami tak mocno zakorzenionymi w miejscu, że jedynym sposobem na ich usunięcie byłoby zburzenie całego obszaru.

Gangi, wojny i przejęcia korporacyjne

W 2005 roku Mafia została królem wzgórza. Korporacje założyły swoje bastiony w odległych „Beavervilles” i ich wyniosłych fortecach Corporate Plaza. Mieli niewielki lub żaden interes w kierowaniu miastem, a przywódcy obywatelscy nie byli w stanie przewodzić bez korporacyjnych przywódców, którzy pociągali za sznurki.

Następne cztery lata były „ciemnymi wiekami” Night City, z większą liczbą morderstw w ciągu tych czterech lat niż w większości miast w ciągu dziesięciu. Mafia rządziła miastem żelazną pięścią, zabijając wszystko na swojej drodze. Aktywność gangów była na najwyższym poziomie - w tym czasie zadebiutowały takie znane gangi, jak Blood Razors i Slaughterhouse . Night City wkrótce stało się najbliższą piekłem na ziemi; strefa wojny, w której byłeś tak samo narażony na wysadzenie samochodu, jak kradzież radia. Liczba nierozwiązanych morderstw udokumentowanych przez policję wzrosła do tysięcy.

Okres między 2009 a 2011 rokiem był znany jako wojny mafijne. Miasto Night CIty stało się niesamowicie brutalne, z morderstwami i działalnością gangów na najwyższym poziomie. Nie jest jasne, czy korporacje próbowały poradzić sobie z mafią, ale wiadomo, że mafia była złym interesem dla mega korporacji. Konflikt dobiegł końca, gdy ciężko opancerzone siły paramilitarne Arasaki wyszły na ulice w pokazie siły, pokonując siły Mafii i pozostawiając ich skutecznie pokonanymi.

Korporacje zainstalowały marionetki w samorządach i rozpoczęły proces porządkowania rozdartego wojną miasta. Problem bezdomnych Night City wymknął się spod kontroli, gdy nowe przepisy stanowiły, że każdy, kto nie ma środków na remont domu, zostanie usunięty. Prawie wszystkie przystępne cenowo mieszkania w mieście były okupowane przez wojska korporacyjne, co spowodowało wysiedlenie setek mieszkańców. Niedługo po tym, jak wojny mafii były odległym wspomnieniem, a Night City stało się spokojnym miejscem względności, w którym śródmieście jest przez cały czas kontrolowane. Jednak wiele niebezpieczeństw pozostało, a blizny po poprzednich konfliktach jeszcze się nie zagoiły. Broń jest powszechna w codziennym życiu każdego człowieka i nie byłoby czymś niezwykłym zobaczyć broń obok teczki na chodniku.

Nowo wybrana Rada, w obliczu chaosu w Mieście, zastąpiła Korporacyjne siły bezpieczeństwa i przyznała im pełną władzę w granicach Miasta. Centra korporacyjne i miejskie zostały oczyszczone i przywrócone do ich pierwotnego stanu. Stare centrum handlowe Harbour Mall (pierwotnie zbudowane w latach 80. XX wieku) zostało zburzone, w miejsce którego powstało nowe.

2013

Do 2013 roku wiele z najgorszych ekscesów Miasta zostało zmiażdżonych pod bezwzględną piętą dużych korporacji. Podstawowe służby, takie jak policja, straż pożarna i pomoc techniczna, zostały przywrócone, a jeśli szefowie korporacji byli uciskani, przynajmniej dla przeciętnego punka na ulicy, było to lepsze niż unikanie ostrzału w drodze do budki Vendit.

2020

Do 2020 roku Night City było szybko rozwijającym się regionem miejskim, wciąż pełnym miejskiej przemocy i przestępczości ulicznej, ale z silnym wzrostem gospodarczym w sektorze korporacyjnym. Była to kwintesencja miasta przyszłości - szorstkie, niebezpieczne, ale posiadające miejski zgrabny i stylowy charakter, który czyniło je wyjątkowym. Jak ujął to Bes Isis, prezenter z Net 54 i jedna z najbardziej znanych osób publicznych Night City.

Ze względu na swój status Wolnego Państwa Night City było domem dla jednostek po obu stronach czwartej wojny korporacyjnej. Być może w rezultacie wojna nie była łaskawa dla Night City. W całym mieście, zwłaszcza wokół Strefy Korporacyjnej, gdzie obie frakcje utrzymywały duże kompleksy biurowe, walczyły nieustannie ulica za ulicą. Jeszcze przed zdarzeniem nuklearnym, które zniszczyło obszar centrum, ludzie tłumnie opuszczali miasto, robiąc wszystko, co w ich mocy, aby uniknąć ostrzału przez drony, zmiażdżenia przez czołgi lub po prostu zastrzelenia przez korporacyjne oddziały zabójcze. Duża część miasta została zniszczona, a ludzie wspinali się po sobie, aby dostać się do bezpieczniejszych miejsc, takich jak Heywood i Pacifica. Potem obie strony przekroczyły linię i jakiś bystry chłopak odpalił bombę...

IV Wojna korporacyjna 2022

Patrząc z perspektywy czasu, Night City to tylko pech, że było to Wolne Miasto na obszarze nie kontrolowanym przez większe mocarstwo narodowe. Żaden z bojowników Korporacji nie był na tyle głupi, by zrzucić broń nuklearną w środku miejsca, w którym resztki Stanów Zjednoczonych lub wciąż potężny Euroteatre trzymały wodze. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie jedyną rzeczą, która powstrzymała prezydenta Kressa przed zniszczeniem każdej twierdzy Arasaka na Ziemi, był fakt, że Night City nie było technicznie częścią Stanów Zjednoczonych. Potem zrzucono broń nuklearną...

Bliźniacze Wieże Arasaka miały 140 pięter, co czyni je jednymi z najwyższych istniejących wówczas budynków. Łączył je wysoki mostek wokół znaku 60 piętra. Ponieważ dokładna lokalizacja głównej bazy danych Arasaka jest nieznana, Militech zdecydował, że najlepszym sposobem działania będzie użycie kieszonkowej broni nuklearnej (noszonej przez ręcznie wybrany zespół Black Ops) do wyrównania całej konstrukcji. Zespół Militech tak naprawdę nie przejmował się utratą życia, ponieważ już kilka miesięcy wcześniej w wojnie spisali miasto jako stratę dla Arasaki.

Bomba wystrzelona w Wieżach Arasaka była mniej więcej o dwadzieścia pięć procent tak potężna jak bomba w Hiroszimie. Bomba taktyczna, trochę większa niż „bomba walizkowa”. Została zaprojektowana, aby całkowicie zniszczyć główną bazę danych i uczynić ją bezużyteczną w jakikolwiek sposób dla rywali korporacji. Bomba nuklearna została przedwcześnie zdetonowana na 120 piętrze (1200 stóp), w mieszkaniach Kei, gdzie znajdowało się laboratorium Soulkiller.

Wybuch prawie zniszczył bliźniacze wieże, rozszczepiając je na pół i powodując zawalenie się na zewnątrz. Całe centrum miasta stało się gruzem w ciągu kilku sekund, a większość ludzi w okolicy zginęła natychmiast. Wiele Night City zostało zbudowanych przy tamie, ponieważ pierwotne wzniesienie znajdowało się zaledwie szesnaście stóp nad poziomem morza. Tak więc bomba atomowa Arasaka spowodowała niewielkie trzęsienie ziemi, które spowodowało stopienie części tamy i zalanie miasta.

Eksplozja była technicznie podmuchem powietrza, ponieważ wybuchła na około 1200 stóp. (Dla porównania Little Boy miał wysokość detonacji około 1900 stóp). Chociaż zmniejszyło to ogólną długoterminową radioaktywność, większość tego, co pozostało, przedostała się tylko do ogromnych wieżowców otaczających wybuch (zostały one później zalane i podtopione w zatoce). Wysoki obszar wybuchu oraz tony surowego betonu i stali zostały natychmiast zamienione w drobny gruz, który padał na cały region NorCal i daleko w morze przez wiele miesięcy.

Chmura pyłu unosiła się spiralnie w niebo, zmieniając ją na czerwoną przez prawie dwa lata. Nawet kilka lat po wybuchu zawieszone cząsteczki powodowały, że niebo o świcie i zmierzchu świeciło jaskrawym szkarłatem, inspirując ludzi, którzy przeżyli ten czas, do nazwania go Czasem Czerwonym.

Po upadku 2023 - 2025

Night City było zamieszkane w ciągu 24 godzin od detonacji. Wiele osób było zdrowych, ponieważ mieli już zainstalowane filtry promieniowania w swoich ciałach. Jednak bomba nuklearna i jej następstwa zniszczyły dużą część mieszkań Night City, zmuszając ludzi do wyprowadzenia się na przedmieścia lub obszary jeszcze dalej od centrum miasta. Co gorsza, upłynnienie tamy, na której miasto zostało zbudowane, zepsute sieci gazowe, wodociągi i sieci elektryczne. Ulice zamieniły się w poskręcane kawałki asfaltu, usiane rozbitymi samochodami naziemnymi, podczas gdy przewrócone AV leżały porozrzucane wśród gruzów zepsutych wieżowców. Night CIty mogło technicznie nadawać się do zamieszkania, ale nie było przyjemne. Nawet wtedy nie było tak źle, jak w niektórych innych miastach, takich jak Rio i Hongkong.

Znaczna część obszaru poza Night City została opuszczona podczas Upadku. Ale teraz ludzie zaczęli przemieszczać się na północ, południe i wschód tak szybko, jak mogli. Okolice znalazły nową jedność i cel, nawet jeśli było to niechętnie zbudowane na chwiejnym fundamencie. Nie planowali jeszcze odbudowy, ponieważ priorytetem było poszukiwanie pożywienia, czystej wody i schronienia. Na pustkowiu ruin, gangów, zbuntowanych bojowników korporacji i radioaktywnych wraków, mieszkańcy Night City byli w trybie przetrwania. A przetrwanie to to, co mieszkańcy Night City robią najlepiej.

2030

Prezydent Kress obwinił Arasakę o atak na Night City, chociaż wkrótce była w stanie ustalić, że rzeczywista broń została dostarczona przez zespół uderzeniowy Militechów. Wielkie kłamstwo polegało na tym, że Arasaka wysadził Centrum Korporacyjne w ataku, aby powstrzymać Militech przed zajęciem biura Night City Arasaki. W rzeczywistości Arasaka faktycznie miał znacznie większe urządzenie termojądrowe zakopane w fundamentach Wież właśnie z tego powodu, ale eksplozja kieszonkowej broni nuklearnej Militech sprawiła, że ten plan nie działał. Nikt nie wie, gdzie faktycznie wybuchła bomba Arasaka po Upadku Wież, a ponieważ tylko nieliczni z wyższych szczebli zaibatsu (tacy jak Kei i jego ojciec Saburo) wiedzieli nawet o tym rozwiązaniu awaryjnym, historie o broni Arasaka od tego czasu przeszły do legendy.

Niewiele osób wiedziało cokolwiek o wspieranej przez Militech drużynie uderzeniowej lub jej składzie. Plotka głosi, że weteran Solo, Morgan Blackhand, działający jako ukryty najemnik rządowy, niezależnie przekazał informacje o nieudanym nalocie na prezydenta Kress; jest to wciąż tylko legenda, ponieważ nikt nie widział Morgana Blackhanda ani jego zwłok od Upadku Wież. W każdym razie Kress wykorzystał to (i reaktywację komisji generała Lundee), aby zyskać przewagę nad Militech, doprowadzając go do porządku i nacjonalizując swoje aktywa w ramach odradzającego się rządu USA. Wykorzystując całą siłę swoich zasobów wojskowych i propagandowych, Kress namalował ponury obraz Arasaki jako złej obcej mega korporacji z korupcją na czele, kierowanej przez szaleńca, który bezmyślnie zniszczył amerykańskie miasto w pogoni za osobistą władzą. Karty Arasaki na prowadzenie działalności w Stanach Zjednoczonych zostały natychmiast odwołane, jej członkowie i zarząd ogłosili terrorystów, a jej aktywa przejęto lub wypędzono po za obszar Night City.

Jednak w całym tym politycznym teatrze Kress nie wykazywał zainteresowania pomocą w odbudowie Night City. Podobnie jak poprzedni prezydenci podczas Upadku, skreśliła miasto jako nie do odzyskania i zaoferowała schronienie w nowych Stanach Zjednoczonych ocalałym uchodźcom. Były ku temu dwa powody; po pierwsze, ponieważ zasoby Stanów Zjednoczonych były już wyczerpane do granic wytrzymałości, Kressowi pozostało naprawdę niewiele opcji. Po drugie, kruchy i dalekowzroczny prezydent Stanów Zjednoczonych uznał to za doskonały sposób na przywrócenie krnąbrnego „Wolnego Państwa NorCal” (i jego lukratywnej bazy technologicznej) z powrotem pod kontrolę rządu. Ale uparte do końca Night City walczyło.

2040

Około dwóch milionów ludzi w większym regionie Night City zostało bez dachu nad głową z powodu wybuchu nuklearnego, bezpośrednio lub z powodu powodzi spowodowanej upłynnieniem fundamentów miasta. Ocalali uciekli do przeludnionych miast namiotowych na okolicznych przedmieściach North Oak, Westbrook, Pacifica, Heywood i South Night City. Ale miasta namiotowe nie są prawdziwymi domami i było oczywiste, że trzeba coś szybko zrobić. Pozostałości rządu Night City zwróciły się do zewnętrznych zasobów, wzywając stare znaki i przysługi od szerokiej gamy Edgerunnerów. Odzyskaniu przewodzili Nomadzi z klanu Aldecaldo i ich sojusznicy z Korporacji StormTech. Dzięki dużemu doświadczeniu w odbudowie miasta dzięki projektowi w Chicago, StormTech i Aldecaldos były wyjątkowo wyposażone do budowy rozległych tymczasowych mieszkań z kontenerów transportowych, a później modułów z formobetonu przywożonych koleją i morzem.

Najpierw jednak trzeba było oczyścić grunt, aby postawić nawet te prymitywne konstrukcje. Większość centralnej Strefy Korpusu została zniszczona. Wrak był o wiele za duży, aby go wykopać i przetransportować na odległe wysypiska śmieci, więc ocaleni używali buldożerów i czołgów głównych bojowych z takielunkiem przysięgłym (porzuconych przez obie strony), aby wepchnąć gruz do Zatoki. Większość dzielnic Night City została już zrównana z ziemią w nieustannych bitwach poprzedzających Upadek Wież. Teraz wrak stał się krainą, na której wznosiły się nowe megabudynki i stare widoki miast, znów gotowe do zmierzenia się ze smogiem. A budynek wciąż trwa, pomimo gangów, zaraz, zamieszek i wszystkich innych niedogodności, które są tylko kolejną częścią Czasu Czerwonego.

Ten trwający okres odbudowy ugruntował również związek Night City ze światem zewnętrznym. Porzucone przez prezydenta Kressa i jej „nowe” Stany Zjednoczone, Night City nie ma zamiaru nigdy więcej przywiązywać się do tego chwiejnego rządowego szajsu. Następcy Kressa będą uczestniczyć w naprawdę długiej i okropnej wojnie, jeśli zechcą przywrócić tę konkretną Wolną Strefę z powrotem do owczarni; mogą nawet poprosić Arasakę o pomoc, jeśli do tego dojdzie. Jeśli chodzi o teatr europejski; euro może pójść własną drogą, o ile nie zadziała na konkretnej ścieżce Night City. Night City ma sny niczym cyberprzestępca, który został trafiony, powalony i podniósł się ponownie z krzykiem heavy metalowej wściekłości. Marzy o tym, by pewnego dnia stać się największym, najgorszym i najważniejszym miastem na świecie. Po tym wszystkim, co wydarzyło się podczas wojny, Night City przestawiło się na Arasakę, a nie Militech i „Nowe” Stany Zjednoczone.

2070

W 2069 roku Rosalind Myers, prezydent Nowych Stanów Zjednoczonych, założyła federację, której celem było doprowadzenie Wolnych Stanów do porządku przez federalizację pod pozorem wzmocnienia narodu. Wtedy wybuchła wojna między NUSA a Wolnymi Stanami. Night City ledwo udało się uniknąć konfliktu. Północna Kalifornia sprzymierzyła się z Wolnymi Stanami, podczas gdy Południowa Kalifornia sprzymierzyła się z NUSA. Mieszkańcy Night City wstrzymali oddech, czekając na inwazję wojsk federalnych.

Jednak Night City udało się uniknąć konfliktu, ale tylko ledwo. Ponieważ oddział wojsk federalnych znajdował się na obrzeżach miasta, ówczesny radny miejski Lucjusz Rhyne wykorzystał swoją długą listę kontaktów, aby błagać od dawna odrzucanego Arasakę, by ich chronił. Kilka dni później supercarrier Arasaka pojawił się w zatoce Coronado, a kilka godzin później NUSA się wycofało. Traktat zjednoczeniowy został podpisany, ponieważ prezydent Myers obawiał się, że zwiększona obecność Arasaki może doprowadzić do eskalacji wojny. Traktat był niezadowalający dla wszystkich stron, ale był lepszy od kontynuowania wojny i ryzyka kolejnego globalnego kryzysu

Traktat ponownie wyznaczył Night City jako międzynarodowe, niezależne państwo-miasto wolne od rządów południowej Kalifornii lub NUSA. Jednak nowa wolność pozwoliła na dalszy wzrost megakorporacji. Miasto pozwoliło Arasace na zbudowanie nowej amerykańskiej siedziby w centrum miasta, w miejscu, w którym stara została zniszczona w 2023 roku. Miasto znów poczuło dobrobyt, ale nie wszyscy się nim cieszyli.

Do 2077 roku Lucius Rhyne pełnił funkcję burmistrza Night City i ma zostać ponownie wybrany, konkurując z Weldonem Holtem i Peralezem. Arasaka przejęła Night City i strzeże jego granic.

Dodaj komentarz

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Logowanie