Cyberpunk 2077 Moxes gang
Moxes

Cyberpunk 2077 Moxes

Założono

Kwatera

Lokalizacja

Członkowie

Kraj

2076

Lizzie's Bar

Kabuki , w pobliżu Lizzie's Bar

200 - 250

USA

Moxes są jednym z wielu gangów w Cyberpunk 2077

Moxes to gang w Night City. Jednym z ich emblematów jest napisany kaligrafią tekst "Moksy" (Moxes).

Założony w 2076 roku po śmierci Elizabeth „Lizzie” Borden, właścicielki klubu ze striptizem i byłej prostytutki, która uczciwie traktowała swoich pracowników i broniła ich przed agresywnymi klientami, The Moxes nazywają siebie „tymi, którzy chronią pracujące dziewczyny i chłopaków” przed przemocą i nadużyciem.

Mają siedzibę w Lizzie's Bar i rzadko wychodzą poza dzielnicę. W swojej siedzibie prowadzą kilka stacji Braindance.

Tyger Claws zabił jedną dziewczynę za dużo, więc ludzie wzięli sprawy w swoje ręce

Nieznany

Moksy są stosunkowo małe, nieterytorialne i składają się głównie z prostytutek, anarchistów, punków i mniejszości seksualnych. Założona w 2067 roku w interesie wzajemnej samoobrony, ich nazwa pochodzi od starego slangowego terminu „moxie”, oznaczającego ich determinację do przeciwstawienia się prześladowcom. Moxowie lubią nosić stroje, które są połączeniem punkowej estetyki i niedrogiego stylu noszonego zwykle przez prostytutki, jednak zwykle nie noszą ubrań, które w jakikolwiek sposób ograniczałyby ich ruchy, przez co wyglądają bardziej na gangsterów niż typowe prostytutki. Niektórzy członkowie, szczególnie ci, którzy koncentrują się na walce, mają mocno zmodyfikowane ciała, które czasami przypominają styl „plastikowej lalki”, ale mogą być również zamaskowani przez Realskinn. Jednym z symboli ich gangu jest labrys - dwugłowy topór - umieszczony na ich ścianach, ubraniach, tatuażach lub biżuterii.

Cyberpunk 2077 Moxes - Filozofia i struktura

The Moxes powstały podczas zamieszek, które miały miejsce po śmierci Elizabeth „Lizzie” Borden, znanej właścicielki klubu ze striptizem i byłej prostytutki, która traktowała swoich pracowników sprawiedliwie, a nawet broniła ich przed agresywnymi klientami. W 2076 roku jedna z dziewcząt Lizzie została brutalnie zgwałcona i zamordowana przez Tyger Clawgangs. Lizzie pomściła ją, zabijając trzech napastników toporem i pokazując ich ciała przed swoim klubem, ogłaszając, że to samo stanie się z każdym, kto skrzywdzi prostytutkę.

Tej nocy Tyger Claws napadł i zburzył jej bar, zanim zabił Elizabeth. Te działania wywołały wrzawę, której Tygersi nie mogli przewidzieć. Śmierć Lizzie wywołała falę długotrwałych zamieszek w całym Night City, a członkowie i firmy Tyger Claws stały się głównymi celami przemocy. Wydarzenia te ugruntowały pozycję Elizabeth Borden jako symbolu buntu przeciwko bezprawiu i brutalności gangsterów. Jej ideologiczni następcy upamiętnili ją, odbudowując jej miejsce, nazywając je „Lizzie's Bar” i tworząc gang, który zrzeszał tych, którzy czuli się zagrożeni i uciskani.

Moksy nie mają ścisłej hierarchii. Niemniej jednak są gangiem i niezależnie od tego, że jego członkowie nazywają siebie „tymi, którzy chronią pracujące dziewczęta i chłopaków” przed przemocą i wykorzystywaniem, żądają od swoich podopiecznych znacznych opłat. Prowadzą również kilka mniejszych burdeli, w których czerpią zyski z prostytucji, więc daleko im do świętości

Większość dochodów Moxów jest generowana przez Lizzie's Bar, który jest obecnie ekskluzywnym klubem braindance. Nie kontrolują żadnej części Night City, skupiając się zamiast tego na ochronie swoich obiektów, członków i prostytutek, którzy działają w pobliżu Lizzie's Bar. Dopóki są pozostawieni swoim interesom, nie szukają aktywnie konfrontacji z innymi gangami, chociaż mają napięte relacje z Tyger Claws, które nadal testują swoją cierpliwość i zdolności bojowe.

Cyberpunk 2077 Moxes - Znani członkowie

Suzie "Q"

Brak opisu

Dollie "Doll" Radcliff

Brak opisu

James Morran

Brak opisu

Evelyn Parker

Inteligencja i ambicja Evelyn Parker sprawia, że wymaga od życia więcej. Jej cel to być profesjonalną aktorką, a jej racjonalizm do biznesu doprowadziły ją do pracy w Doll House, ale ten krok w jej karierze szybko stał się czymś znacznie bardziej trwałym. Evelyn pojawia się w prologu gry i jest źródłem informacji dla napadu, do którego Dexter DeShawn zatrudnił V i Jackie. Gracze spotykają Evelyn w Lizzie's Bar i z pomocą Judy Alvarez, V jest w stanie ponownie ożywić swoje wspomnienia poprzez braindance.

cz1

Judy Alvarez

Judy prowadzi apartament Braindance w Lizzie's Bar i znana jest z handlu nielegalnymi BD za odpowiednią cenę.Judy Alvarez jest głównym technikiem braindance w Night City, wysoko cenionym za swoje umiejętności, innowacyjność i kreatywność. Zmotywowana do zmiany rzeczy na lepsze, współpracowała z Moxes i obecnie pracuje dla nich jako technik i redaktor BD.

cz2

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Cyberpunk 2077 - rozgrywka, night city, gangi, samochody, multiplayer, V i rozwój postaci