Cyberpunk 2020

Cyberpunk 2020

Zawartość

Book image 2020v2.00
Cyberpunk 2013

Publikacja

Autor

Redaktor

Wydawca

Rok

ISBN

Mike Pondsmith

Derek Quintanar

R.Talsorian Games

1990 - 2013

0-937279-13-7

Cyberpunk 2020

Cyberpunk 2.0.2.0. o podtytule, The Classic Roleplaying Game of the Dark Future, to druga odsłona popularnej serii gier RPG Cyberpunk. Gra została zaprojektowana przez Mike'a Pondsmitha i była zaktualizowaną wersją oryginalnego zestawu reguł Cyberpunk 2013 .

Druga edycja została zatytułowana 2020, aby odzwierciedlić zaktualizowane ustawienie roku 2020. Druga edycja została pierwotnie wyprodukowana jako zestaw pudełkowy, który zawierał podręcznik i uzupełniającą broszurę z arkuszami wykresów, zawierającą informacje i kilka mini przygód.

Cyberpunk 2020 zrodził wiele Sourcebooków i Adventurebooków, a następnie seria Firestorm, która przesunęła oś czasu na rok 2022 i początek Czwartej Wojny Korporacyjnej.

Gra fabularna mrocznej przyszłości

Cyberpunk 2013

W 2005 roku po serii pojawiła się oficjalna kontynuacja, Cyberpunk w wersji 3.0 . W 2013 roku ogłoszono, że oficjalna kontynuacja gry wideo zostanie stworzona przez polskiego dewelopera, CD Projekt Red, a także oficjalna czwarta edycja papierowego RPG zatytułowanego Cyberpunk RED.

O grze

Mike Pondsmith przeniósł Cyberpunk do drugiej edycji w 2020 roku, dzięki temu zaktualizowanemu ustawieniu pojawiły się nowe światowe wydarzenia, technologie i postacie, a także znacznie poszerzyły istniejący świat. Stworzono Night City, które stało się prawdziwym światem, a nie niejednoznacznym miastem w niedalekiej przyszłości Cyberpunk 2013, a wiele korporacji otrzymało w pełni rozwinięte historie i nazwiska członków wysokiego szczebla. Instrukcja gry Cyberpunk 2020 zawierała prawie wszystko, od pierwszej edycji, od ról postaci po przygodę Never Fade Away z Johnnym Silverhandem. Po powszechnej publikacji książki, pierwsze wydanie, Cyberpunk 2013 stało się przestarzałe, a Cyberpunk 2020 zajął jego miejsce jako podstawowy sposób grania w tę grę.

Role postaci

Aby rozpocząć zabawę, najpierw należy stworzyć swoją postać. Cyberpunk na przeciętnych ulicach Night City, pracujący dla tego, kto najlepiej płaci, niszczący lokalne gangi lub walczący z międzynarodowymi konglomeratami, cokolwiek to jest, będziesz musiał się odpowiednio przygotować. W Cyberpunk 2013 i 2020 jest dziewięć głównych ról postaci, z których każda zajmuje określoną niszę. W kolejnych książkach źródłowych wiele z tych ról zostało znacznie rozszerzonych, aby podać alternatywy związane z lokalizacją lub scenariuszem.

Dodaj komentarz

Menu

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email